Stanęły wiaty; prace postępują

Korzystanie z serwisu jest jednoznaczne z wyrażeniem z zgody na wykorzystywanie plików cookie przez serwis.
Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia.

dodano: 2015-10-15

Stanęły wiaty; prace postępują

Nowe wiaty tramwajowe i autobusowe stanęły na budowanej ul. Nowowęglowej. Ich kształt i kolorystyka nawiązują do wyglądu dworca i są charakterystyczne dla całego obszaru Nowego Centrum Łodzi.

W obszarze po północnej stronie dworca trwają intensywne roboty związane z układem drogowo-torowym. Prowadzone są prace przygotowawcze pod montaż torów tramwajowych, układane są kolejne warstwy izolacyjne pod asfalt. Trwają roboty brukarskie.

Na stacji wykańczane są perony, układane są płytki wskaźnikowe. Trwają prace związane z montażem trakcji kolejowej. Na poziomie pośrednim trwają roboty posadzkowe, wykańczane są pomieszczenia techniczne.

Trwają ostatnie prace przy szkleniu lunet dachowych.

Na poziomie 0 wkrótce będą wybudowane kładki prowadzące z południowej strony dworca w kierunku EC1 – w tym celu budowniczowie wykonali już przyczółki i fundamenty pod podpory.

Szeroki front robót prowadzony jest w obszarze węzła multimodalnego, po wschodniej stronie budynku.  Widać m.in. wybudowany tunel umożliwiający dojazd z poziomu postoju krótkoterminowego, który znajduje się naprzeciwko wejścia wschodniego, do parkingu w poziomie -11. Po południowej stronie widać schody, które poprowadzą pieszych z poziomu 0 do poziomu -8, tak aby umożliwić dojście do przejścia podziemnego pod rampą autobusową.

 

Zobacz filmy z placu budowy

Zobacz zdjęcia z placu budowy