Murale na Dworcu

Korzystanie z serwisu jest jednoznaczne z wyrażeniem z zgody na wykorzystywanie plików cookie przez serwis.
Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia.

dodano: 2016-11-02

Murale na Dworcu

Nowoczesne systemy informacji wizualnej, nagłośnienie, a także inne instalacje na Dworcu Łódź Fabryczna przechodzą właśnie testy i odbiory. W obiekcie powstają kolorowe murale.

W czwartek, 20 października, wizytę na Dworcu odbyli dziennikarze. Usłyszeli próbne komunikaty dźwiękowe zapowiadające pociągi, zjechali na perony ruchomymi schodami i travelatorami, po raz pierwszy obejrzeli kolorowe murale, które powstają w poczekalniach.

Projektanci odpowiadający za wystrój wnętrz zdecydowali, że minimalistyczny charakter w środku obiektu ożywią murale. Autorką czterech z nich jest ilustratorka, absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, Katarzyna Bogucka. Autorką muralu w poczekalni VIP jest absolwentka krakowskiej ASP, graficzka, Beata Szczecińska.

- Na muralach pojawiają się różnorodne postaci, m.in. artyści, biznesmeni, osoby starsze, studenci. Chciałam już na dworcu pokazać, że Łódź to miasto, w którym nie tylko się bywa, ale można też fajnie żyć – tłumaczy swoje prace Katarzyna Bogucka.

W przestrzeni murali są też hasła – powitania m.in. „Dzień dobry, bo w Łodzi", "Miłego dnia".

Testowany w czwartek system informacji głosowej i wizualnej obejmuje megafony, wyświetlacze LCD oraz typowe tablice informacyjne z rozkładami jazdy i oznakowania kierunkowe. Wyraźną informację pasażerską gwarantuje 56 elektronicznych podświetlanych tablic. 24 z nich, umieszczonych na peronach dodatkowo wyposażono w zegary. Pasażerowie na dworcu będą także korzystać z 14 wyświetlaczy LCD, które na bieżąco będą podawały informacje na temat odjazdów i przyjazdów pociągów.

Murale można obejrzeć w naszej Galerii Foto: http://www.nlf-b2.pl/zdjecia/MURALE-NA-DWORCU

 

Zobacz filmy z placu budowy

Zobacz zdjęcia z placu budowy