Pierwszy pociąg, pierwszy tramwaj - zobacz filmik

Korzystanie z serwisu jest jednoznaczne z wyrażeniem z zgody na wykorzystywanie plików cookie przez serwis.
Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia.

dodano: 2016-11-29

Pierwszy pociąg, pierwszy tramwaj - zobacz filmik

We wtorek, 29 listopada 2016 r., na stację kolejową Łódź Fabryczna wjechał pierwszy testowy pociąg. Był to skład Łódzkich Kolei Aglomeracyjnych, który wyruszył z dworca Łódź Widzew. Test przebiegł pomyślnie.

Wcześniej, w nocy z poniedziałku na wtorek,  odbył się test pierwszego tramwaju na nowo wybudowanej linii przy Dworcu Fabrycznym.

Tramwaj przejechał odcinek od ul. Narutowicza, następnie: ulicami: Tramwajową i Węglową, wjechał na torowisko po północnej stronie Dworca. Zatrzymał się na wszystkich przystankach, w tym również - centrum przesiadkowym przy Parku 3 Maja.  Na koniec skręcił w ul.  Kilińskiego i włączył się w ul. Narutowicza.

Testy pokazały możliwości techniczne stacji kolejowej i linii tramwajowej. W najbliższych dniach planowane są kolejne testy, zarówno kolejowe, jak i tramwajowe oraz autobusowe. Po prawej stronie w kolumnie "Zobacz filmy z placu budowy", na dole, można zobaczyć film, którego autorem jest kierownik robót torowych Tomasz Hildebrandt. Film pokazuje pierwszy testowy pociąg na stacji. Można też kliknąć tu: http://tiny.pl/gc2pr

 

Zobacz filmy z placu budowy

Zobacz zdjęcia z placu budowy