ASTALDI

Korzystanie z serwisu jest jednoznaczne z wyrażeniem z zgody na wykorzystywanie plików cookie przez serwis.
Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia.

Astaldi jest liderem wśród przedsiębiorstw budowlanych we Włoszech i jedną z najważniejszych firm w sektorze budowlanym na świecie. Działa w obszarze infrastruktury transportowej, budownictwa wodnego i energetycznego, a także budownictwa przemysłowego i ogólnego  jako generalny wykonawca,  a także jako koncesjonariusz.

W 2011 r. firma Astaldi znalazła się na 93. miejscu wśród 225 najważniejszych firm budowlanych na świecie w rankingu ENR (Engineering News-Record).

 Ogromne doświadczenie sprawia, że Astaldi jako wykonawca zajmuje na świecie:

  • 7. miejsce w dziedzinie budownictwa związanego z transportem masowym i koleją
  • 4. miejsce w budowaniu tam i zbiorników wodnych
  • 24. miejsce w zakresie budowy obiektów przemysłowych

Notowana na giełdzie w Mediolanie od 2002 r., firma Astaldi zatrudnia ponad 8800 pracowników, generuje przychód wysokości ponad 2 mld euro i ma portfel zamówień wart ponad 9 mld euro.

Astaldi swoją renomę buduje od ponad 85 lat. W Algierii, Chile, Peru, Polsce, Rumunii, Turcji, Wenezueli - krajach, które stanowią najważniejszy obszar działalności firmy za granicą, Astaldi angażuje się przede wszystkim w projekty związane z inżynierią wodną, energią, infrastrukturą transportową. Infrastruktura transportowa to pole zainteresowania firmy również w Stanach Zjednoczonych. Z kolei w krajach takich jak: Bułgaria, Kostaryka, Salwador, Gwatemala, Honduras, Nikaragua, Rosja, Astaldi jest zaangażowana w projekty związane z budownictwem wodnym i transportowym.

Na Środkowym Wschodzie Astaldi jest aktywna w sektorach ropy i gazu, a także w branży infrastruktury transportowej.

Pozostałe obszary zainteresowania firmy to: Brazylia, Kanada, Rosja, Indie.

***

Pierwsze realizacje Astaldi w Polsce przypadają na  rok 2009 i wiążą się z zamówieniem na projekt i budowę II linii warszawskiego metra. Od tamtego czasu Astaldi z sukcesem uczestnicy w najważniejszych projektach infrastruktury transportowej w kraju, do najważniejszych osiągnięć należą następujące kontrakty:

- II linia metra w Warszawie – 6 km podziemnej kolei; 7 stacji, tunel pod Wisłą. Tunele są wykonywane w technologii TBM (Tunnel Boring Machine).

- modernizacja linii kolejowej Warszawa Łódź, etap II, Lot B2 – odcinek Łódź Widzew Łódź Fabryczna ze stacją Łódź Fabryczna oraz budowa części podziemnej dworca Łódź Fabryczna przeznaczonej do odprawy i przyjęć pociągów oraz obsługi podróżnych, przebudowa układu drogowego i infrastruktury wokół multimodalnego dworca Łódź Fabryczna – budowa zintegrowanego węzła przesiadkowego nad i pod ul. Węglową.  

- rozbudowa drogi krajowej nr 8 do parametrów dwupasmowej drogi ekspresowej na odcinku od Piotrkowa Trybunalskiego do Rawy Mazowieckiej - 62 km drogi z 14 węzłami drogowymi i 59 obiektami inżynierskimi takimi jak wiadukty i mosty.

- budowa Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w Bydgoszczy. Zakład ma być gotowy z końcem 2015 r.

- modernizacja połączenia kolejowego ze stacji Kraków Główny do Międzynarodowego Portu Lotniczego w Balicach.

www.astaldi.com

Zobacz filmy z placu budowy

Zobacz zdjęcia z placu budowy